ثابت ایران سیاسی اسلامی انتخابات سال آینده

ثابت: ایران سیاسی اسلامی انتخابات سال آینده انتخابات سال آینده اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار پزشکی قطع ارتباط میان مغز و سیستم گوارشی! / راهکار تازه لاغری

بررسی های اخیر دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا نشان می دهد که یک مکانیسم بیولوژیکی باعث برقراری ارتباط میان دستگاه گوارش و مغز انسان می شود تا ایجاد حس گرسنگی کند.

قطع ارتباط میان مغز و سیستم گوارشی! / راهکار تازه لاغری

راهکار تازه لاغری:قطع ارتباط میان مغز و سیستم گوارشی!

عبارات مهم : احساس

بررسی های اخیر دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا نشان می دهد که یک مکانیسم بیولوژیکی باعث برقراری ارتباط میان دستگاه گوارش و مغز انسان می شود تا ایجاد حس گرسنگی کند. حالا این دانشمندان متوجه ترکیب هورمون های متفاوت شده است اند که سیگنال سیری به مغز می رساند و شما میلی به خوردن غذا ندارید.

به گزارش خبرآنلاین، قبلا باور بر این بود که هیپوتالاموس در مغز مرکز کنترل گرسنگی است ولی حالا گفته می شود که بخشی به نام نورون های مرتبط با آگوتی بیان کننده پروتئین (به اختصار AgRP) علت مهم گرسنگی به حساب می آیند. جی. نیکولاس بتلی از نویسندگان مقاله می گوید: «وقتی این نورون ها به کار می افتند در واقع به شما می گویند که ‘بهتره که بری غذا بخوری، داری از گرسنگی می میری’.»

قطع ارتباط میان مغز و سیستم گوارشی! / راهکار تازه لاغری

مشاهدات اولیه این تیم نشان می دهد که حتی دیدن و بو کردن غذا می تواند میزان فعالیت های نورون های AgRP را کم کردن دهد بنابراین ارتباط این نورون ها با خوردن غذا چندان مستقیم نیست.

سپس در تحقیقات زیاد مشخص شد که علی رغم فریب خوردن نورون ها، زمانی که سیستم گوارشی تشخیص دهد غذایی مصرف نشده و یا غذا فاقد کالری هست، با مغز ارتباط برقرار کرده و خبر گرسنگی را دوباره و در حدود ۲۰۰ ثانیه بعد فعال می سازد.

بررسی های اخیر دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا نشان می دهد که یک مکانیسم بیولوژیکی باعث برقراری ارتباط میان دستگاه گوارش و مغز انسان می شود تا ایجاد حس گرسنگی کند.

در واقع معده شما هر چقدر هم که مواد غذایی بی کالری دریافت کند، باز هم می تواند این خبر را به مغز ارسال کند و شما احساس گرسنگی کنید. به همین علت است که بعد از مصرف غذاهای کم کالری، مرتبا احساس گرسنگی می کنید.

پس از این اتفاق، هنگامی که که بدن متوجه فریب غذای بی کالری می شود، به مغز خبر می دهد که دوباره احساس گرسنگی کند. ولی دانشمندان با ترکیب سه هورمون که همزمان با غذا به موش های مورد آزمایش تزریق کردند جلوی فعالیت AgRP را می گیرند و بدن احساس سیری پیدا می کند.

واژه های کلیدی: احساس | سیستم | لاغری | کالری | ارتباط | گرسنگی | خوردن غذا | دانشمندان | مواد غذایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs