ثابت ایران سیاسی اسلامی انتخابات سال آینده

ثابت: ایران سیاسی اسلامی انتخابات سال آینده انتخابات سال آینده اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار بین الملل جنجال سر هواپیمای 50 میلیون دلاری محمود عباس!

روزنامه الاخبار به اسنادی دست یافت که ثابت می‌کند تشکیلات خودگردان فلسطین به روش غیرمستقیم هواپیمای جدیدی را به مبلغ ۵۰ میلیون دلار خریداری کرده است.

جنجال سر هواپیمای 50 میلیون دلاری محمود عباس!

جنجال سر هواپیمای 50 میلیون دلاری محمود عباس!

عبارات مهم : میلیون

روزنامه الاخبار به اسنادی دست یافت که ثابت می کند تشکیلات خودگردان فلسطین به روش غیرمستقیم هواپیمای جدیدی را به مبلغ ۵۰ میلیون دلار خریداری کرده است.

به گزارش ایسنا، یک هفته بعد از انتشار خبر خرید هواپیمایی به ارزش ۵۰ میلیون دلار (۳۰ میلیون دلار از صندوق سرمایه گذاری فلسطین و ۲۰ میلیون دلار از تشکیلات خودگردان) از سوی محمود عباس، مدیر تشکیلات خودگردان فلسطین از طریق رسانه های اسرائیلی، روزنامه الاخبار به اسنادی دست یافت که خرید این هواپیما را ثابت می کند.

تشکیلات خودگردان فلسطین این خبر را در سکوت دریافت کرده است به خاص اینکه اسرائیلی ها خرید این هواپیما را به بحران مالی همزمان با تحریم های آمریکا ربط داده اند.

جنجال سر هواپیمای 50 میلیون دلاری محمود عباس!

تماس هایی که الاخبار طی هفته گذشته با تعدادی از رهبران جنبش فتح و مسؤولان تشکیلات خودگردان فلسطین داشته، سه رویکرد را مشخص کرد: اول تکذیب خبر و صحبت از هدیه ای از سوی یکی از کشورها بعد از آخر دوره کارکرد هواپیمای قدیمی که یاسر عرفات، مدیر فقید تشکیلات خودگردان فلسطین از آن استفاده می کرد. ولی مرسوم تر این است که ولادیمیر پوتین، مدیر جمهور روسیه این هواپیما را طی سفر عباس به مسکو در سال ۲۰۱۱ به او هدیه داده هست. امارات نیز مکلف به حفظ هواپیمای وی و پرداخت هزینه ها و تأمین سوخت آن شده است بود ولی بعد از اینکه اختلافاتی میان دو طرف راجع به محمد دحلان، از رهبران جدا شده است فتح به وجود آمده بود، از این کار دست کشید.

اسناد و مصاحبه هایی که انجام شده است نشان می دهند که این هواپیما عملا خریداری شده است است و یک هواپیمای تازه است که تنها جهت شش سال و سه ماه به کار گرفته شده است و هزینه آن نیز ۵۰ میلیون دلار هست. از دو هفته پیش عباس از طریق این هواپیما رفت و آمد داشته هست. نشانه از جستجوی این عنوان بحث راجع به هزینه یا وقت خرید این هواپیما در شرایط کنونی نیست بلکه بحث فرار کردن تشکیلات خودگردان از اعلام خبر و گذاشتن عرصه جهت رسانه های اسرائیلی جهت صحبت راجع به آن است به خاص اینکه رسانه ها تاکنون به جواب واضحی از سوی مسؤولان دست نیافته اند.

روزنامه الاخبار به اسنادی دست یافت که ثابت می‌کند تشکیلات خودگردان فلسطین به روش غیرمستقیم هواپیمای جدیدی را به مبلغ ۵۰ میلیون دلار خریداری کرده است.

واژه های کلیدی: میلیون | فلسطین | هواپیما | رسانه ها | هواپیما | خرید هواپیما | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs